Cu Radyo (Şehrin Genç Sesi) ,   Cu Radyo Şehrin Genç Sesi...          |         
21 Eylül 2018 Cuma   
 

Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren ve yayın hayatına 01.12.2015 tarihinde başlayan “CU Radyo”, 98.6  FM frekansından yayın yapan bir eğitim ve kültür radyosudur.‘Şehrin Genç Sesi’ sloganıyla yola çıkan, 1 kw gücündeki radyomuz yayınlarını 7 gün 24 saat Sivas’a ulaştırmakta ve yayınların 8 saati canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

CU Radyo’nun programları Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki canlı yayın stüdyosundan yapılmaktadır. CU Radyo biri yayın, diğeri yapım stüdyosundan oluşan 2 ayrı stüdyoya sahiptir. Yeni teknolojiler dikkate alınarak kurulan stüdyolarda, profesyonel bir radyo kuruluşunda bulunması gereken tüm cihazlar mevcuttur.

Öncelikle bir üniversite radyosu olan CU Radyo'nun temel amacı, geleceğin radyocularını yetiştirmek ve topluma nitelikli bir hizmet sunmak üzere eğitim, kültür ve sanata katkıda bulunmaktır.CU Radyo bir yandan Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine uygulama yapma olanağı sağlarken diğer yandan da Üniversitenin tüm öğrencilerine ve çalışanlarına da özgün radyo programları üretmeleri konusunda destek olmaktadır.

Nitelikli, tarafsız ve doğru yayıncılık ilkesiyle sürdürdüğü yayınlarında eğitim, sağlık, teknoloji, kültür, sanat gibi çeşitli konulara, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış çeşitli müzik programlarına yer verilmektedir.

 

 

 

 

 Cu Radyo Bir Cumhuriyet Üniversitesi Radyosudur.

 Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2016